timeconfig 3.0 - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Hardware clock set to GMT
ro: Timpul sistem setat pentru GMT

en: Startup through ARC console
ro: Lansare prin consola ARC

en: cannot scan /usr/share/zoneinfo for timezones
ro: nu se poate accesa /usr/share/zoneinfo pentru informaţii de zonă de timp

en: Back
ro: Înapoi

en: Cancel
ro: Abandon

en: Format machine time is stored in:
ro: Timpul sistem este setat pentru:

en: Configure Timezones
ro: Configurare zone de timp

en: %s: mismatched quotes on line %d in /etc/sysconfig/clock
ro: %s: linia %d din /etc/sysconfig/clock este invalidă

en: %s: cannot open /etc/sysconfig/clock: %s
ro: %s: nu se poate accesa /etc/sysconfig/clock: %s

en: %s: line %d unexpected in /etc/sysconfig/clock:
ro: %s: linia %d invalidă în /etc/sysconfig/clock:

en: %s: cannot read /etc/sysconfig/clock: %s
ro: %s: nu se poate citi /etc/sysconfig/clock: %s

en: %s: bad argument %s: %s
ro: %s: invalid argument %s: %s

en: %s: only one argument (the timezone) may be used
ro: %s: folosiţi numai un argument (timezone)

en: %s: can only be run as root
ro: %s: poate fi executat numai de root

en: %s: critical error reading /etc/sysconfig/clock
ro: %s: eroare la citirea /etc/sysconfig/clock

en: %s: critical error reading /etc/localtime: %s
ro: %s: eroare la citirea /etc/localtime: %s

en: %s: /etc/localtime points to unknown timezone %s
ro: %s: /etc/localtime indică o zonă de timp necunoscută %s

en: %s: current value will be ignored
ro: %s: valoarea curentă va fi ignorată

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  |  <Space> selects |  <F12> next screen
ro:   <Tab>/<Alt-Tab> între elemente   |  <Space> selectează |  <F12> următorul ecran

en: %s: failed to make /etc/localtime: %s
ro: %s: nu s-a putut crea /etc/localtime: %s

en: %s: failed to make /etc/sysconfig/clock: %s
ro: %s: nu s-a putut crea /etc/sysconfig/clock: %s

en: %s: failed to write to /etc/sysconfig/clock: %s
ro: %s: nu se poate scrie în fişierul /etc/sysconfig/clock: %s
